САРМАН

Сармановский район

18+
Рус Тат
2024 - Гаилә елы
Җәмгыять

“Йолдызлык”тан җиңү белән кайттылар

Эстрада сәнгатенең “Созвездие-Йолдызлык” XXII Ачык республика телевизион яшьләр фестивале финалының Түбән Камада үткәрелгән зона турында районыбыздан 205 талантлы бала катнашты һәм 21 призлы урынга ия булды.

Матур чыгышлары өчен, сарманлылар жюриның “Иҗади эзләнү өчен” дигән тагын биш махсус призына да ия булдылар. Шулай итеп, мәдәният бүлегеннән хәбәр итүләренчә, районыбыз балалары фестивальдән 21 җиңү һәм призлы урын һәм махсус 5 приз белән кайттылар.
Алар түбәндәгеләр:

“Вокал-соло” номинациясендә (1 нче кече төркем, 5-7 яшь):
1 урын – Рәминә Хаҗиева (Сарман, җитәкчесе – Резедә Хаҗиева);
2 урын - Эмилия Хисамова (Җәлил поселогы, җитәкчесе – Яна Гурешидзе);

“Вокал-соло” номинациясендә (2 нче кече төркем, 8-11 яшь):
2 урын – Карина Мөхәммәтрәхимова (Җәлил поселогы, җитәкчесе – Ландыш Нуртдинова);

“Вокал-соло” номинациясендә (урта төркем, кызлар, 12-15 яшь):
1 урын - Раяна Мәсәлимова (Җәлил поселогы, җитәкчесе – Ландыш Нуртдинова);

“Вокал-соло” номинациясендә (урта төркем, малайлар, 12-15 яшь):
1 урын – Данил Алькаев (Җәлил поселогы, җитәкчесе – Раушания Гыйльфанова);
1 урын – Эдуард Мөхәммәдиев (Сарман, җитәкчесе – Расиха Хәмидуллина);

“Вокал-соло” номинациясендә (зурлар төркеме, 16-21 яшь):
1 урын – Эльвина Гыйбадуллина (Җәлил поселогы, җитәкчесе – Яна Гурешидзе);
2 урын – Айсылу Хәбибуллина (Җәлил поселогы, җитәкчесе – Р.Кашапова);
2 урын – Элина Абдуллина (Җәлил поселогы, җитәкчесе – Р.Кашапова);
3 урын – Алия Шиһапова (Мортышбаш авылы);
3 урын – Гүзәл Яһудина (Җәлил поселогы, җитәкчесе – Яна Гурешидзе);

“Хореография” номинациясендә (кече төркем, 5-10 яшь):
2 урын – “Умырзая” коллективы (Сарман, җитәкчесе – Гөлшат Нургалиева);

“Хореография” номинациясендә (урта төркем, 11-15 яшь):
3 урын – “Жасмин” (Сарман, җитәкчесе – Раилә Миңнехуҗина);
3 урын – “Барслар” (Җәлил поселогы, җитәкчесе – Равия Латыйпова);

“Вокаль ансамбльләр” номинациясендә (кече төркем, 5-11 яшь):
1 урын – “Ихлас” ансамбле (Җәлил поселогы, җитәкчесе – Ландыш Нуртдинова);
2 урын – “Дуслык” ансамбле (малайлар, Сарман, җитәкчесе – Резедә Хаҗиева);

“Вокаль ансамбльләр” номинациясендә (урта төркем, 12-15 яшь):
1 урын – “Шатлык” ансамбле (Сарман, җитәкчесе – Резедә Хаҗиева);

“Конферанс” номинациясендә (кече төркем, 5-9 яшь):
1 урын – Азамат Исламов, Самира Сабирҗанова (Сарман, җитәкчеләре – Расиха Хәмидуллина);
2 урын – Эмилия Хисамова (Җәлил поселогы, җитәкчесе – Лилия Хисамова);

“Конферанс” номинациясендә (урта төркем, 10-15 яшь):
2 урын – Радэль Хисамов (Җәлил поселогы);
2 урын – Илсинә Абдулвәлиева, Илнур Садыйков (Сарман, җитәкчеләре – Илмира Салихова).

“Иҗади эзләнү өчен” махсус призына ия булучылар:

1. Рәзилә Бәдертдинова (“Конферанс” номинациясе, Колмәт авылы, җитәкчесе – Илмира Салихова);
2. Индира Мәрданова, Элина Төхбәтуллина (“Конферанс” номинациясе, Җәлил поселогы, җитәкчеләре – Александр Фәрхетдинов);
3. Айнур Сөләйманов (“Вокал” номинациясе, 2 нче кече төркем, Сарман, җитәкчесе – Резедә Хаҗиева);
4. Әлфиназ Бәдертдинова (“Вокал” номинациясе, урта төркем, Колмәт авылы, җитәкчесе – А.Дыренкова, Казанга махсус чакырулы);
5. “Апрель” халык бию ансамбле (урта төркем, Җәлил поселогы, җитәкчесе – Вероника Гамирова).

Реклама

Следите за самым важным и интересным в Telegram-каналеТатмедиа

Реклама

Галерея

Оставляйте реакции

0

0

0

0

0

К сожалению, реакцию можно поставить не более одного раза :(
Мы работаем над улучшением нашего сервиса

Нет комментариев