Районда үткән "Чаңгы юллары"ның җиңүчеләр һәм призерлар исемлеге

Узган атнада районда «Татарстанның чаңгы юллары» Бөтенроссия чаңгы ярышлары узды. Сезне аның нәтиҗәләре белән таныштырабыз. Таяну-хәрәкәт аппаратында үзгәрешләр булган кешеләр, 500 метр Ир-атлар 1. Рөстәм Мөгыйнов (Сарман) 2. Фаил Вәгыйзов (Сарман) 3. Расих Кәлимуллин (Сарман) Хатын-кызлар 1. Роза Салихова (Сарман) Пенсионерлар, 1 километр Ир-атлар 1. Раян Әхмәтбаев (Яңа Имән авыл...

Узган атнада районда «Татарстанның чаңгы юллары» Бөтенроссия чаңгы ярышлары узды. Сезне аның нәтиҗәләре белән таныштырабыз.

Таяну-хәрәкәт аппаратында үзгәрешләр булган кешеләр, 500 метр

Ир-атлар

1. Рөстәм Мөгыйнов (Сарман)

2. Фаил Вәгыйзов (Сарман)

3. Расих Кәлимуллин (Сарман)

Хатын-кызлар

1. Роза Салихова (Сарман)

Пенсионерлар, 1 километр

Ир-атлар

1. Раян Әхмәтбаев (Яңа Имән авыл җирлеге)

2. Нәфис Мәхмүров (Җәлил)

3. Басыйр Хаков (Саклаубаш мәктәбе)

Хатын-кызлар

1. Зөлфия Фәттахова (Саклаубаш)

2. Гөлфия Нәҗметдинова (Саклаубаш)

3. Разия Рапбаниева (Ләшәү Тамак мәктәбе)

Җитәкчеләр арасында VIP-узыш, 1 километр

Ир-атлар

1. Флүр Гыйльфанов (Илексаз авыл җирлеге)

2. Данияр Газизов (Әлмәт авыл җирлеге)

3. Ленар Бадыйков (Җәлил поселогы Башкарма комитеты)

Хатын-кызлар

1. Гөлназ Исламова (Сарман мәдәният йорты)

2. Гүзәл Гәрәева (Сарман Башкарма комитеты)

3. Наилә Хуҗина (Шәрләрәмә авыл җирлеге)

2003 елгылар һәм аннан яшьрәкләр, 1 километр

Егетләр

1. Ирек Кызрачев (Җәлил беренче мәктәбе)

2. Альмир Нуруллин (Сарман урта мәктәбе)

3. Айрат Хәйруллин (Сарман урта мәктәбе)

Кызлар

1. Камилә Шакирова (Сарман урта мәктәбе)

2. Азалия Сабирова (Сарман урта мәктәбе)

3. Анастасия Веретенникова (Җәлил беренче мәктәбе)

2000-2002 елгылар, 2 километр

Егетләр

1. Райнур Дәүләтшин (Җәлил икенче мәктәбе)

2. Эльмир Ризатдинов (Сарман урта мәктәбе)

3. Илдан Шәрипов (Александровка мәктәбе)

Кызлар

1. Әдилә Ганиева (Сарман урта мәктәбе)

2. Алсу Зәйнетдинова (Җәлил гимназиясе)

3. Надежда Бедзюк (Җәлил гимназиясе)

1998-1999 елгылар

Егетләр, 3 километр

1. Илдар Ханнанов (Җәлил икенче мәктәбе)

2. Булат Хөсәенов (Сарман урта мәктәбе)

3. Шамил Билалов (Сарман аграр көллияте)

Кызлар, 2 километр

1. Альбина Нуруллина (Сарман урта мәктәбе)

2. Полина Любченко ("Старт" балалар һәм яшүсмерләр спорт мәктәбе)

3. Ильвира Кубиева (Сарман урта мәктәбе)

18-35 яшьлекләр

Ир-атлар, 3 километр

1. Алексей Перетурин (Җәлил)

2. Шамил Солтанов ("Старт" балалар һәм яшүсмерләр спорт мәктәбе)

3. Илдар Исмәгыйлев (Җәлил)

Хатын-кызлар, 2 километр

1. Гөлчәчәк Гыйниятуллина ("Старт" балалар һәм яшүсмерләр спорт мәктәбе)

2. Айгөл Ризатдинова ("Старт" балалар һәм яшүсмерләр спорт мәктәбе)

3. Юлия Кустовская (Сарман аграр көллияте)

36-54 яшьлек хатын-кызлар, 2 километр

1. Эльмира Ногманова (Җәлил)

2. Фирая Тимербаева (Әлмәт авыл җирлеге)

3. Нурзилә Маликова (Сарман)

36-59 яшьлек ир-атлар, 3 километр

1. Самат Кудашев (Җәлил)

  • 2. Марсель Салихов (Сарман район суды)

3. Нурулла Габдуллин (Җәлил)

Иң мөһим һәм кызыклы язмаларны Татмедиа Telegram-каналында укыгыз


Нравится
Поделиться:
Реклама
Комментарии (0)
Осталось символов:
  • 9 июль 2021 - 11:25
    Сарманлылар Гаилә көнен бәйрәм иттеләр
  • 28 июнь 2021 - 13:25
    Урта Әләзән халкы сарманлыларга кушылып җырлады
    https://youtu.be/mpSvb4OhV0U
  • Сарманлылар Гаилә көнен бәйрәм иттеләр
  • Сарман районы Урта Әләзән Сабан туенда Татарстанны тәкъдир итте
  • Ретро машиналар парады ветераннарны сугышчан яшьлекләренә алып кайтты
  • Бөек Җиңүгә багышланган парадны район халкы горурланып карады
  • Сарман халкы Бөек Җиңү бәйрәмен бердәм булып каршы алды
  • Сарманда “Нәүрүз” гөрләде
  • Әзһәр аганың яңа китабы тәкъдир ителде
  • Мор өстендә картингчылар ярыша
  • Сарманда ярминкә гөрләде
  • Автомобиль йөртүче әбиләр һәм бабайлар ярыштылар