САРМАН
  • Рус Тат
  • Мәдәният бүлеге конкурска йомгак ясады

    Бөек Җиңүнең 75 еллыгы уңаеннан, мәдәният бүлеге “Сез Ватан өчен сугыштыгыз” дигән шигырь укучылар конкурсы игълан иткән иде.

    Анда бакча яшендәге балалардан башлап, өлкән яшьтәгеләр дә катнаша алдылар. Аның максаты – яшьләргә патриотик тәрбия бирү, тарихи хәтерне саклауга, халыкның Бөек Ватан сугышы елларындагы батырлыгына карата хөрмәт, яшьләрдә туган телгә карата мәхәббәт тәрбияләү иде.
    Конкурс өч номинациядә үткәрелде: “Иң яхшы башкару”, “Яшь талантлар” һәм “Автор башкаруы”.
    Җиңүчеләр:
    “Яшь талантлар” номинациясендә
    (мәктәпкәчә яшьтәге балалар арасында)
    2 урын – Семина Лия (Җәлил, җитәкчесе - Гурешидзе Я.К.)
    3 урын – Гәрәева Айлинә (Сарман, җитәкчесе - Гыйльметдинова Э.Ф.)
    3 урын - Солтанова Эльза (Сарман, Гыйльметдинова Э.Ф.)
    3 урын - Сәгыйдуллина Эльдана, Буралы Чишмә, җитәкчесе - Гыйльфанова Э.Ф.)
    3 урын - Казанцев Радмир, (Тукай районы, Борды авылы, җитәкчесе - Хөсниев А.А.)

    “Иң яхшы башкаручы” номинациясендә
    ( башлангыч сыйныфлар укучылары)

    1 урын - Шәкурова Рания (Сарман, җитәкчесе - Салихова И.И.)
    1 урын - Садыйков Илнур (Сарман, җитәкчесе - Салихова И.И.)
    1 урын - Бәдертдинова Рәзилә (Колмәт авылы, җитәкчесе - Хәмидуллина Р.М.)
    1 урын - Исламов Азамат (Әлмәт авылы, җитәкчесе - Хәмидуллина Р.М.)
    2 урын - Абдулвәлиева Илсинә (Сарман, җитәкчесе - Салихова И.И.)
    2 урын - Газдалов Илһам (Сарман, җитәкчесе - Һадиуллина Г.А.)
    2 урын - Абдуллин Камил (Саклаубаш, җитәкчесе - Гаттарова М.Ф.)
    2 урын - Хаҗиева Эльвина (Өчөйле Саклау, җитәкчесе - Таҗетдинова Р.Р.)
    2 урын - Азиханова Асия (Сарман, җитәкчесе - Бакиева И.И.)
    3 урын - Казанцева Есения (Тукай районы, Борды авылы, җитәкчесе - Хөсниев А.А.)
    3 урын - Мөхтәров Камил (Сарман, җитәкчесе - Хәмидуллина Р.М.)


    “Иң яхшы башкаручы” номинациясендә
    ( 11-20 яшьлекләр)

    1 урын - Якупов Илназ (Җәлил, җитәкчесе - Леонтьева И.И.)
    1 урын – Нуриәхмәтова Айзилә (Саклаубаш, җитәкчесе - Гаттарова М.Ф.)
    2 урын – Уразаев Байбулат (Сарман, җитәкчесе - Хәмидуллина Р.М.)
    2 урын – Солтанова Зөһрә, Күтәмәле авылы, җитәкчесе - Җиһаншина Р.А.)
    3 урын – Әхмәтҗанова Айгөл, Юлтимер авылы, җитәкчесе - Шәймәрданова Ф.С.)

    “Иң яхшы башкаручы” номинациясендә
    ( 20-50 яшьлекләр)

    2 урын - Низамова Лилия (Урта Кәшер авылы, җитәкчесе - Сәубәнова Ф.К.)
    2 урын – Ишанова Диләрәм (Куҗак авылы)
    2 урын – Җәлилова Миләүшә (Мортыш-Тамак авылы)
    3 урын – Шакирова Азалия (Сарысаз-Тәкермән авылы, җитәкчесе - Шакирова Г.З.)
    3 урын- Леонтьева Инна (Җәлил поселогы)

    “Автор башкаруы” номинациясендә

    2 урын - Хәлиуллина Гөләндәм (Илексаз авылы)

    “Иң яхшы башкаручы” номинациясендә
    (50 яшьтән өлкәнрәкләр)

    1 урын- Гобәйдуллина Альбина (Җәлил, җитәкчесе - Гатиатуллина Н.Р.)
    1 урын - Гатиатуллина Нәвия (Җәлил)
    2 урын – Гыйниятуллина Рәхилә (Казан)
    2 урын – Хәсәнова Галия (Урта Кәшер авылы
    2 урын- Дөлмиева Гөлфирә (Иске имән авылы)
    3 урын - Фәттахова Гүзәлия (Урта Кәшер авылы)
    3 урын - Нуриева Фәния (Җәлил поселогы)

    “Автор башкаруы” номинациясендә

    1 урын – Кәлимуллина Айсылу (Сарман)
    3 урын - Хаҗиева Альфира (Рангазар)

    Иң мөһим һәм кызыклы язмаларны Татмедиа Telegram-каналында укыгыз


    Нравится
    Поделиться:
    Реклама
    Комментарии (0)
    Осталось символов: