САРМАН
  • Рус Тат
  • Районда алдынгы терлекчеләрне бүләкләделәр

    Бүген муниципаль район башлыгы Фәрит Хөснуллин, район авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек идарәсе начальнигы Альберт Шәрипов, идарәнең җитештерү-маркетинг бүлеге консультанты Рәмилә Моратова, ферма-комплексларда булып, 2019 елның 1 кварталы нәтиҗәләре буенча югары күрсәткечләргә ирешкән савымчыларга, терлек караучыларга, ясалма орлыкландыру технологларына акчалата сертификатлар тапшырдылар, фидакарь хезмәтләре өчен рәхмәт белдерделәр.

    “Иң яхшы сыер саву операторы” номинациясендә:

    1 урын – Нәфисә Шәфигуллина (“Сарман” агрофирмасы, “Кәүҗияк”)

    2 урын – Гөлнар Фәйзелхакова (“Сарман” агрофирмасы, “Кәүҗияк”)

    3 урын – Гөлнара Арсланова (“Нөркәй” агрофирмасы, “Юлтимер”)

    “Савым көтүенең иң яхшы терлекчесе” номинациясендә:

    1 урын – Инсаф Галимов (“Сарман” агрофирмасы, “Кәүҗияк”)

    2 урын – Радик Хансуваров (“Сарман” агрофирмасы, “Кәүҗияк”)

    3 урын – Раушан Гыйльметдинов ("Нөркәй" агрофирмасы, "Юлтимер")

    Товарлыклы-сөтчелек фермаларында

    “Иң яхшы сыер саву операторы” номинациясендә:

    1урын – Радик Ханнанов (“Сарман” агрофирмасы, “Ләшәү Тамак”)

    2 урын – Лилия Хәсәншина (“Сарман” агрофирмасы, “Ләшәү Тамак”)

    3 урын – Сәвия Сәмигуллина (“Сарман” агрофирмасы, “Әлмәт”)

    “Савым көтүенең иң яхшы терлекчесе” номинациясендә

    1 урын – Илнур Ризатдинов (“Сарман” агрофирмасы, “Ләшәү Тамак”)

    2 урын – Данис Хафизов (“Сарман”агрофирмасы, “Ләшәү Тамак”)

    3 урын – Фәнис Фәтхетдинов (“Сарман” агрофирмасы, “Әлмәт”)

    “Иң яхшы бозау караучы” номинациясендә:

    1 урын – Регина Фәйзуллина ("Сарман" агрофирмасы, "Мортамак")

    2 урын – Хәмбәл Садриев (“Сарман” агрофирмасы, “Әлмәт”)

    3 урын – Рәйханә Нуриева (“Сарман” агрофирмасы, “Иске Минзәләбаш”)               

    “Бозау үстерүдә эшләүче иң яхшы терлекче” номинациясендә:

    1 урын – Фәнүс Миңнеханов (“Нөркәй” агрофирмасы, “Шыгай”)

    2 урын – Альберт Никоноров (“Нөркәй” агрофирмасы, "Юлтимер")

    3 урын – Рафаэль Хаҗиев (“Җәлил” агрофирмасы, “Иске Минзәләбаш”)  

    “Иң яхшы ясалма орлыкландыру технологы”:

    1 урын - Людмила Гыймадиева (“Җәлил”агрофирмасы, “Ләшәү-Тамак”)

     2 урын – Раушания Хәсәншина (“Нөркәй” агрофирмасы, "Юлтимер")

    3 урын – Фәнил Әхмәдуллин (“Сарман” агрофирмасы, “Әлмәт”)

    “Иң яхшы лаборант”:

    1 урын – Юлия Шәйдуллина (“Җәлил”агрофирмасы, “Ләшәү-Тамак”)

    2 урын – Әлфия Гайнетдинова (“Сарман” агрофирмасы, “Кәүҗияк”)

    3 урын – Ләйсирә Гобаева (“Нөркәй” агрофирмасы, "Юлтимер")

    “Хуҗалыкның иң яхшы ветеринария белгече”:

    1 урын – Максим Иванов (“Сарман” агрофирмасы, “Ләшәү Тамак”) 2 урын –Җәүдәт Салихҗанов (“Сарман” агрофирмасы, “Кәүҗияк”) 3 урын – Илдар Хәкимов (“Нөркәй” агрофирмасы, “Шыгай”)

    “Товарлыклы-сөтчелек комплексы начальнигы" номинациясендә:

    1 урын – Фәрит Шәйдуллин ("Нөркәй" агрофирмасы, "Шыгай")

    2 урын - Илфак Нуриәхмәтов (“Сарман” агрофирмасы, “Кәүҗияк”)

    3 урын – Тәлгат Мортазин ("Нөркәй" агрофирмасы, "Юлтимер")

    “Товарлыклы-сөтчелек фермасы мөдире” номинациясендә:

    1 урын - Рамил Шәйдуллин (“Сарман” агрофирмасы, “Ләшәү-Тамак”)

    2 урын - Илсур Хәсәнов (“Сарман” агрофирмасы, “Иске Минзәләбаш”)

    3 урын – Зәкия Нуриәхмәтова (“Сарман” агрофирмасы, “Әлмәт”)

    “Бозау үстерүдә эшләүче иң яхшы ферма мөдире” номинациясендә:

    1 урын - Салават Габидуллин (“Сарман” агрофирмасы, “Чукмарлы”)

    2 урын - Фирая Мохтарова ("Нөркәй" агрофирмасы, “Карашай Саклау”)          

    3 урын – Лилия Йосыпова (“Нөркәй” агрофирмасы, "Шәрләрәмә")            

    Альбина Сабирова язмасы һәм фотолары.                                                                             

    Нравится
    Поделиться:
    Реклама
    Комментарии (0)
    Осталось символов: