САРМАН
  • Рус Тат
  • Өченче квартал алдынгылары ачыкланды

    .

    Бүген терлекчелек тармагында III квартал алдынгыларын бүләкләү тантанасы үткәрелде. Эштә югары нәтиҗәләргә ирешүчеләргә бүләкләрне район башлыгы Фәрит Хөснуллин һәм район авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек идарәсе начальнигы Альберт Шәрипов тапшырдылар.

    Товарлыклы-сөтчелек комплексында “Иң яхшы машина белән саву операторы” номинациясендә I урынга – Меланна Мөхәммәтҗанова (“Сарман” агрофирмасы, Кәүҗияк), II урынга – Дамира Мөхәммәтҗанова (“Сарман” агрофирмасы, Кәүҗияк), III урынга Әлфия Фәхразыева (“Нөркәй” агрофирмасы, Юлтимер) лаек булдылар.

    Товарлыклы-сөтчелек фермалары савучылары арасында I урында – Гөлнара Галиева (“Сарман” агрофирмасы, Мортамак), II урында – Рөстәм Вәлиуллин (“Сарман” агрофирмасы, Мортамак), III урында – Тәсмия Назарова (“Сарман” а/ф, Ләшәү-Тамак.

    Товарлыклы-сөтчелек комплекслары арасында иң яхшы терлекчеләр – Равис Галимов (I урын, “Сарман” а/ф, Кәүҗияк), Фәнил Мөхәммәтҗанов (II урын, “Сарман” а/ф, Кәүҗияк), Гөлбаһар Шодиева (III урын, “Нөркәй” а/ф, Юлтимер).

    Товарлыклы-сөтчелек фермалары арасында:
    Салават Юнысов (I урын, “Сарман” а/ф, Мортамак)
    Рәис Латыйпов (II урын, “Сарман” а/ф, Мортамак)
    Салават Исламов (III урын, “Сарман” а/ф, Ләшәү-Тамак)

    Иң яхшы бозау караучылар:
    Мәхрәнәсә Паизова (I урын, “Сарман” а/ф, Ләшәү-Тамак)
    Фәнис Гобәев (II урын, “Сарман” а/ф, Әлмәт)
    Хәмбәл Садриев (III урын, “Сарман” а/ф, Әлмәт)

    Юнәлешле бозаулар үстерү буенча иң яхшы терлекчеләр:
    Альберт Никоноров (I урын, “Нөркәй” а/ф, Юлтимер)
    Фәрит Шәйдуллин (II урын, “Нөркәй” а/ф, Шыгай)
    Зәнфир Васиков (III урын, “Сарман” а/ф, Ләшәү-Тамак)

    Ясалма орлыкландыру буенча иң яхшы технологлар:
    Людмила Гыймадиева (I урын, “Сарман” а/ф, Ләшәү-Тамак)
    Альбина Йосыпова (II урын, “Сарман а/ф, Мортамак)
    Фәнил Әхмәтшин (III урын, “Нөркәй” а/ф, Карашай)

    Иң яхшы сөт блогы лаборантлары:
    Юлия Шәйдуллина (I урын, “Сарман” а/ф, Ләшәү-Тамак)
    Ләйсирә Гобәева (II урын, “Нөркәй” а/ф, Юлтимер)
    Сәрия Латыйпова (III урын, “Сарман” а/ф, Мортамак)

    Иң яхшы ветеринария белгечләре:
    Җәүдәт Салихҗанов (I урын, “Сарман” а/ф, Кәүҗияк)
    Сурайя Миңнеханова (II урын, “Сарман” а/ф, Ләшәү-Тамак)
    Ганнишер Таҗиев (III урын, “Сарман” а/ф, Мортамак)

    Товарлыклы-сөтчелек комплекслары начальниклары арасында:
    Радик Сәхипов (I урын, “Сарман” а/ф, Кәүҗияк)
    Илсур Хәсәнов (II урын, “Нөркәй” а/ф, Шыгай)
    Ильмир Сибгатуллин (III урын, “Нөркәй” а/ф, Юлтимер)

    Товарлыклы-сөтчелек фермалары фермалары мөдирләре арасында:
    Айдар Шиһапов (I урын, “Сарман” а/ф, Мортамак)
    Рамил Шәйдуллин (II урын, “Сарман” а/ф, Ләшәү-Тамак)

    Бозауларны юнәлешле үстерү буенча ферма мөдирләре арасында:
    Фирая Мөхтәрова (I урын, “Нөркәй” а/ф, Карашай)
    Салават Габидуллин (II урын, “Сарман” а/ф, Әлмәт)
    Лилия Йосыпова (III урын, “Нөркәй” а/ф, Шәрләрәмә).

    Зөлфия Шәрипова язмасы һәм фотолары

    Иң мөһим һәм кызыклы язмаларны Татмедиа Telegram-каналында укыгыз


    Нравится
    Поделиться:
    Реклама
    Комментарии (0)
    Осталось символов: