САРМАН
  • Рус Тат
  • Бүген ноябрь аеның иң алдынгы терлекчеләре бүләкләнде

    Бүген муниципаль район башлыгы Фәрит Хөснуллин, район авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек идарәсе начальнигы Альберт Шәрипов, идарәнең нәсел эше буенча бүлек начальнигы Дамира Ханнанова, ферма-комплексларда булып, ноябрь аенда югары күрсәткечләргә ирешкән савымчыларга, терлек караучыларга, ясалма орлыкландыру технологларына акчалата сертификатлар тапшырдылар, фидакарь хезмәтләре өчен рәхмәт белдерделәр.

    Терлекчелек комплексларында

    “Иң яхшы сыер саву операторы” номинациясендә:

    1 урын – Гөлчәчәк Сәетгалиева (“Сарман” агрофирмасы, “Кәүҗияк”)

    2 урын – Әнисә Шәмсиева (“Нөркәй” агрофирмасы, “Шыгай”)

    3 урын – Гөлнара Арсланова (“Нөркәй” агрофирмасы, “Юлтимер”)

    “Иң яхшы терлекче” номинациясендә:

    1 урын – Илгиз Корбанов (“Сарман” агрофирмасы, “Кәүҗияк”)

    2 урын – Семен Долгунов(“Нөркәй” агрофирмасы, “Шыгай”)

    3 урын – Азат Латипов ("Нөркәй" агрофирмасы, "Юлтимер")

    Товарлыклы-сөтчелек фермаларында

    “Иң яхшы сыер саву операторы” номинациясендә:

    1урын – Тәсмия Назарова (“Җәлил” агрофирмасы, “Ләшәү Тамак”)

    2 урын – Раушания Гайнуллина (“Җәлил” агрофирмасы, “Ләшәү Тамак”)

    3 урын – Сәвия Сәмигуллина (“Сарман” агрофирмасы, “Әлмәт”)

    “Иң яхшы терлекче” номинациясендә

    1 урын – Рубис Ситдыйков (“Җәлил” агрофирмасы, “Ләшәү Тамак”)

    2 урын – Нәфис Хантимеров (“Җәлил”агрофирмасы, “Ләшәү Тамак”)

    3 урын – Мирзаян Мөбарәкшин (“Сарман” агрофирмасы, “Әлмәт”)

    “Иң яхшы бозау караучы” номинациясендә:

    1 урын – Эльмира Хөсәенова ("Нөркәй" агрофирмасы, "Юлтимер")

    2 урын – Роза Сабирова (“Җәлил” агрофирмасы, “Иске Минзәләбаш”)

    3 урын – Альфир Ялаев (“Сарман” агрофирмасы, “Янурыс”)               

    “Бозау үстерүдә эшләүче иң яхшы терлекче” номинациясендә:

    1 урын – Рафаэль Хаҗиев (“Нөркәй” агрофирмасы, “Шыгай”)

    2 урын – Альберт Никоноров (“Нөркәй” агрофирмасы, "Юлтимер")

    3 урын – Илшат Ибәтуллин (“Җәлил” агрофирмасы, “Иске Минзәләбаш”)  

    “Иң яхшы ясалма орлыкландыру технологы”:

    1 урын - Людмила Гыймадиева (“Җәлил”агрофирмасы, “Ләшәү-Тамак”)

     2 урын – Фирая Сәләхова (“Нөркәй” агрофирмасы, "Юлтимер")

    3 урын – Рамис Исламов (“Сарман” агрофирмасы, “Әлмәт”)

    “Иң яхшы лаборант”:

    1 урын – Ләйсирә Гөбаева (“Нөркәй” агрофирмасы, "Юлтимер")

    2 урын – Юлия Шәйдуллина (“Җәлил”агрофирмасы, “Ләшәү-Тамак”)

    3 урын – Сәрия Баязитова (“Сарман” агрофирмасы, “Әлмәт”)

     

     

    “Хуҗалыкның иң яхшы ветеринария белгече”:

    1 урын – Максим Иванов (“Җәлил” агрофирмасы, “Ләшәү Тамак”) 2 урын –Абрик Әбриев ("Нөркәй" агрофирмасы, "Юлтимер")

    3 урын – Рөстәм Гәрәев (“Җәлил” агрофирмасы, “Иске Кәшер”)                 

    Нравится
    Поделиться:
    Реклама
    Комментарии (0)
    Осталось символов: