Бүген ноябрь аеның иң алдынгы терлекчеләре бүләкләнде

Бүген муниципаль район башлыгы Фәрит Хөснуллин, район авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек идарәсе начальнигы Альберт Шәрипов, идарәнең нәсел эше буенча бүлек начальнигы Дамира Ханнанова, ферма-комплексларда булып, ноябрь аенда югары күрсәткечләргә ирешкән савымчыларга, терлек караучыларга, ясалма орлыкландыру технологларына акчалата сертификатлар тапшырдылар, фидакарь хезмәтләре өчен рәхмәт белдерделәр.

Терлекчелек комплексларында

“Иң яхшы сыер саву операторы” номинациясендә:

1 урын – Гөлчәчәк Сәетгалиева (“Сарман” агрофирмасы, “Кәүҗияк”)

2 урын – Әнисә Шәмсиева (“Нөркәй” агрофирмасы, “Шыгай”)

3 урын – Гөлнара Арсланова (“Нөркәй” агрофирмасы, “Юлтимер”)

“Иң яхшы терлекче” номинациясендә:

1 урын – Илгиз Корбанов (“Сарман” агрофирмасы, “Кәүҗияк”)

2 урын – Семен Долгунов(“Нөркәй” агрофирмасы, “Шыгай”)

3 урын – Азат Латипов ("Нөркәй" агрофирмасы, "Юлтимер")

Товарлыклы-сөтчелек фермаларында

“Иң яхшы сыер саву операторы” номинациясендә:

1урын – Тәсмия Назарова (“Җәлил” агрофирмасы, “Ләшәү Тамак”)

2 урын – Раушания Гайнуллина (“Җәлил” агрофирмасы, “Ләшәү Тамак”)

3 урын – Сәвия Сәмигуллина (“Сарман” агрофирмасы, “Әлмәт”)

“Иң яхшы терлекче” номинациясендә

1 урын – Рубис Ситдыйков (“Җәлил” агрофирмасы, “Ләшәү Тамак”)

2 урын – Нәфис Хантимеров (“Җәлил”агрофирмасы, “Ләшәү Тамак”)

3 урын – Мирзаян Мөбарәкшин (“Сарман” агрофирмасы, “Әлмәт”)

“Иң яхшы бозау караучы” номинациясендә:

1 урын – Эльмира Хөсәенова ("Нөркәй" агрофирмасы, "Юлтимер")

2 урын – Роза Сабирова (“Җәлил” агрофирмасы, “Иске Минзәләбаш”)

3 урын – Альфир Ялаев (“Сарман” агрофирмасы, “Янурыс”)               

“Бозау үстерүдә эшләүче иң яхшы терлекче” номинациясендә:

1 урын – Рафаэль Хаҗиев (“Нөркәй” агрофирмасы, “Шыгай”)

2 урын – Альберт Никоноров (“Нөркәй” агрофирмасы, "Юлтимер")

3 урын – Илшат Ибәтуллин (“Җәлил” агрофирмасы, “Иске Минзәләбаш”)  

“Иң яхшы ясалма орлыкландыру технологы”:

1 урын - Людмила Гыймадиева (“Җәлил”агрофирмасы, “Ләшәү-Тамак”)

 2 урын – Фирая Сәләхова (“Нөркәй” агрофирмасы, "Юлтимер")

3 урын – Рамис Исламов (“Сарман” агрофирмасы, “Әлмәт”)

“Иң яхшы лаборант”:

1 урын – Ләйсирә Гөбаева (“Нөркәй” агрофирмасы, "Юлтимер")

2 урын – Юлия Шәйдуллина (“Җәлил”агрофирмасы, “Ләшәү-Тамак”)

3 урын – Сәрия Баязитова (“Сарман” агрофирмасы, “Әлмәт”)

 

 

“Хуҗалыкның иң яхшы ветеринария белгече”:

1 урын – Максим Иванов (“Җәлил” агрофирмасы, “Ләшәү Тамак”) 2 урын –Абрик Әбриев ("Нөркәй" агрофирмасы, "Юлтимер")

3 урын – Рөстәм Гәрәев (“Җәлил” агрофирмасы, “Иске Кәшер”)                 

Иң мөһим һәм кызыклы язмаларны Татмедиа Telegram-каналында укыгыз


Нравится
Поделиться:
Реклама
Комментарии (0)
Осталось символов:
  • 9 июль 2021 - 11:28
    Сарманлылар Гаилә көнен бәйрәм иттеләр
  • 9 июль 2021 - 11:25
    Сарманлылар Гаилә көнен бәйрәм иттеләр
  • Сарманлылар Гаилә көнен бәйрәм иттеләр
  • Сарман районы Урта Әләзән Сабан туенда Татарстанны тәкъдир итте
  • Ретро машиналар парады ветераннарны сугышчан яшьлекләренә алып кайтты
  • Бөек Җиңүгә багышланган парадны район халкы горурланып карады
  • Сарман халкы Бөек Җиңү бәйрәмен бердәм булып каршы алды
  • Сарманда “Нәүрүз” гөрләде
  • Әзһәр аганың яңа китабы тәкъдир ителде
  • Мор өстендә картингчылар ярыша
  • Сарманда ярминкә гөрләде
  • Автомобиль йөртүче әбиләр һәм бабайлар ярыштылар