САРМАН

Сармановский район

Авыл хуҗалыгы

Районда югары күрсәткечләргә ирешкән терлекчеләр бүләкләнде

Районда югары күрсәткечләргә ирешкән терлекчеләр бүләкләнде

Узган шимбәдә муниципаль район башлыгы Фәрит Хөснуллин, район авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек идарәсе начальнигы Альберт Шәрипов, идарәнең кадрлар буенча консультанты Расиха Мифтахова, ферма-комплексларда булып, октябрь аенда югары күрсәткечләргә ирешкән савымчыларга, терлек караучыларга, ясалма орлыкландыру технологларына акчалата сертификатлар тапшырдылар, тырыш хезмәтләре өчен рәхмәт белдерделәр. Терлекчелек комплексларында "Иң яхшы сыер саву операторы"...

Узган шимбәдә муниципаль район башлыгы Фәрит Хөснуллин, район авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек идарәсе начальнигы Альберт Шәрипов, идарәнең кадрлар буенча консультанты Расиха Мифтахова, ферма-комплексларда булып, октябрь аенда югары күрсәткечләргә ирешкән савымчыларга, терлек караучыларга, ясалма орлыкландыру технологларына акчалата сертификатлар тапшырдылар, тырыш хезмәтләре өчен рәхмәт белдерделәр.

Терлекчелек комплексларында

"Иң яхшы сыер саву операторы" номинациясендә:

1 урын - Гөлсинә Шәйдуллина ("Нөркәй" а/ф, "Юлтимер")

2 урын - Кәримә Кәрамова ("Сарман" а/ф, "Кәүҗияк")

3 урын - Ильмира Курмакаева ("Сарман" а/Ф, "Кәүҗияк")

Товарлыклы-сөтчелек фермаларында

"Иң яхшы сыер саву операторы" номинациясендә:

1 урын - Тәсмия Назарова ("Җәлил"а/ф, "Ләшәү Тамак")

2 урын - Ринат Гарифуллин ("Җәлил"а/ф, "Ләшәү Тамак")

3 урын - Лилия Хәсәншина ("Җәлил"а/ф, "Ләшәү Тамак")

"Иң яхшы терлекче" номинациясендә (терлекчелек комплексларында):

1 урын - Фаил Гарипов ("Нөркәй" а/ф, "Юлтимер")

2 урын - Миндил Сабиров ("Сарман" а/ф, "Кәүҗияк")

3 урын - Радик Хансуаров ("Сарман" а/ф, "Кәүҗияк")

"Иң яхшы терлекче" номинациясендә (товарлыклы-сөтчелек фермаларында)

1 урын - Рубис Ситдыйков ("Җәлил"а/ф, "Ләшәү Тамак")

2 урын - Данис Хафизов ("Җәлил"а/ф, "Ләшәү Тамак")

3 урын - Илһам Кәлимуллин ("Җәлил"а/ф, "Ләшәү Тамак")

"Иң яхшы бозау караучы" номинациясендә:

1 урын - Регина Фәйзуллина ("Сарман" а/ф, "Мортыштамак")

2 урын - Әнисә Маликова ("Җәлил"а/ф, "Күтәмәле")

3 урын - Раушания Солтангирова ("Сарман" а/ф, "Әлмәт")

"Бозау үстерүдә эшләүче иң яхшы терлекче" номинациясендә:

1 урын - Альберт Никоноров ("Нөркәй"а/ф, "Юлтимер")

2 урын - Ришат Әхмәдишин ("Сарман" а/ф, "Янурыс")

3 урын - Илшат Ибатуллин ("Җәлил" а/ф, "Иске Минзәләбаш")

"Иң яхшы ясалма орлыкландыру технологы"

1 урын - Людмила Гыймадиева ("Җәлил"а/ф, "Ләшәү-Тамак")

2 урын - Гөлия Сәйфуллина ("Сарман" а/ф, "Мортыштамак")

3 урын - Альфира Фәттахова ("Җәлил"а/ф, "Иске Минзәләбаш")

Оставляйте реакции

0

0

0

0

0

К сожалению, реакцию можно поставить не более одного раза :(
Мы работаем над улучшением нашего сервиса

Нет комментариев