Районда алдынгы терлекчеләрне бүләкләделәр

Бүген муниципаль район башлыгы Фәрит Хөснуллин, авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек идарәсе начальнигы Альберт Шәрипов, идарәнең нәсел эше буенча бүлек начальнигы Дамира Ханнанова катнашындагы комиссия терлекчелек комплексларында, фермаларда булдылар. югары күрсәткечләргә ирешкән савымчыларга, терлек караучыларга, ясалма орлыкландыру технологларына акчалата сертификатлар тапшырдылар, тырыш хезмәтләре өчен рәхмәт белдерделәр. Терлекчелек комплексларында "Иң яхшы сыер...

Бүген муниципаль район башлыгы Фәрит Хөснуллин, авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек идарәсе начальнигы Альберт Шәрипов, идарәнең нәсел эше буенча бүлек начальнигы Дамира Ханнанова катнашындагы комиссия терлекчелек комплексларында, фермаларда булдылар. югары күрсәткечләргә ирешкән савымчыларга, терлек караучыларга, ясалма орлыкландыру технологларына акчалата сертификатлар тапшырдылар, тырыш хезмәтләре өчен рәхмәт белдерделәр.

Терлекчелек комплексларында

"Иң яхшы сыер саву операторы" номинациясендә:

1 урын - Эльмира Мөхәммәтшина ("Нөркәй" агрофирмасы, "Юлтимер")

2 урын - Индира Баязитова ("Нөркәй" агрофирмасы, "Юлтимер")

3 урын - Зөһрә Тимофеева ("Сарман" агрофирмасы, "Кәүҗияк")

Товарлыклы-сөтчелек фермаларында

"Иң яхшы сыер саву операторы" номинациясендә:

1 урын - Дамира Мөхәммәтҗанова ("Сарман" агрофирмасы, "Янурыс")

2 урын - Алмазия Әхмәтова ("Җәлил"агрофирмасы, "Иске Минзәләбаш")

3 урын - Рөстәм Хабибуллин ("Җәлил" агрофирмасы, "Иске Минзәләбаш")

"Иң яхшы терлекче" номинациясендә ( терлекчелек комплексларында):

1 урын - Гөлбахар Шодиева ("Нөркәй" агрофирмасы, "Юлтимер")

2 урын - Ринат Галимуллин ("Нөркәй" агрофирмасы, "Юлтимер")

3 урын -Миндил Сабиров ("Сарман" агрофирмасы, "Кәүҗияк")

"Иң яхшы терлекче" номинациясендә (товарлыклы-сөтчелек фермаларында)

1 урын - Фәргать Гомәров ("Сарман" агрофирмасы, "Янурыс")

2 урын - Рәсим Зиннатуллин ("Җәлил"агрофирмасы, "Иске Минзәләбаш")

3 урын - Дмитрий Аверьянов ("Җәлил" агрофирмасы, "Иске Минзәләбаш")

"Иң яхшы бозау караучы" номинациясендә:

1 урын - Ришат Фәйзуллин ("Сарман" агрофирмасы, "Мортыштамак")

2 урын - Раушания Солтангирова ("Сарман" агрофирмасы, "Әлмәт")

3 урын - Гөлсинә Каньшина ("Нөркәй"агрофирмасы, "Шыгай")

"Бозау үстерүдә эшләүче иң яхшы терлекче" номинациясендә:

1 урын - Альберт Никоноров ("Нөркәй" агрофирмасы, "Юлтимер")

2 урын - Лилияна Мәрданова ("Сарман" а/ф, Чукмарлы)

3 урын - Илшат Ибәтуллин ("Җәлил" а/ф, Иске Минзәләбаш)

"Иң яхшы ясалма орлыкландыру технологы"

1 урын - Раушания Хәсәншина ("Җәлил"агрофирмасы, "Сарайлы") 2 урын - Людмила Гыймадиева ("Җәлил" а/ф, Ләшәү Тамак)

3 урын - Рамис Исламов ("Сарман" агрофирмасы, "Кәүҗияк")

"Иң яхшы лаборант":

1 урын - Ильмира Сөләйманова ("Җәлил" агрофирмасы, "Иске Кәшер").

2 урын - Гөлнара Хисамиева ("Җәлил" агрофирмасы, "Иске Минзәләбаш")

3 урын - Юлия Ризатдинова ("Җәлил" агрофирмасы, "Ләшәү Тамак")

Иң мөһим һәм кызыклы язмаларны Татмедиа Telegram-каналында укыгыз


Нравится
Поделиться:
Реклама
Комментарии (0)
Осталось символов:
  • 13 апрель 2021 - 09:54
    Башкортстан кызы Лилия Шагалеева туган телендә Газиз Әбделмәновның шигырен укый!
  • 25 март 2021 - 14:07
    Фирдүс Тямаев Сарайлы авылына кабат кайтачак
  • Сез чүп-чарны сортларга бүләсезме? .
    7 кеше тавыш бирде
  • Сарманда “Нәүрүз” гөрләде
  • Әзһәр аганың яңа китабы тәкъдир ителде
  • Мор өстендә картингчылар ярыша
  • Сарманда ярминкә гөрләде
  • Автомобиль йөртүче әбиләр һәм бабайлар ярыштылар
  • 9 май. Сарманда ветераннарны котлау
  • "Әниләр һәм бәбиләр” Сарман сәхнәсен гөрләтте
  • Сарманда креатив чаналар фестивале үтте
  • Реконструкциядән соң Россия Эчке эшләр министрлыгының Сарман районы буенча бүлеге бинасы ачылды
  • Районда Уңыш бәйрәме узды.