Районда алдынгы терлекчеләрне бүләкләделәр

Бүген алдынгы терлекчеләрне бүләкләүнең чираттагысы узды. Муниципаль район башлыгы Фәрит Хөснуллин, район авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек идарәсе начальнигы Альберт Шәрипов, идарәнең нәсел эше буенча бүлек начальнигы Дамира Ханнанова катнашындагы комиссия терлекчелек комплексларында, фермаларда булдылар. Нәтиҗәләр түбәндәгечә: Терлекчелек комплексларында "Иң яхшы сыер саву операторы" номинациясендә: 1 урын - Валентина Дзененко ("Нөркәй"...

Бүген алдынгы терлекчеләрне бүләкләүнең чираттагысы узды. Муниципаль район башлыгы Фәрит Хөснуллин, район авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек идарәсе начальнигы Альберт Шәрипов, идарәнең нәсел эше буенча бүлек начальнигы Дамира Ханнанова катнашындагы комиссия терлекчелек комплексларында, фермаларда булдылар.

Нәтиҗәләр түбәндәгечә:

Терлекчелек комплексларында

"Иң яхшы сыер саву операторы" номинациясендә:

1 урын - Валентина Дзененко ("Нөркәй" агрофирмасы, "Юлтимер")

2 урын - Василә Хәйретдинова ("Нөркәй" агрофирмасы, "Юлтимер")

3 урын - Зөһрә Тимофеева ("Сарман" агрофирмасы, "Кәүҗияк")

Товарлыклы-сөтчелек фермаларында

"Иң яхшы сыер саву операторы" номинациясендә:

1 урын - Лилия Хәсәншина ("Җәлил"агрофирмасы, "Ләшәү Тамак")

2 урын - Ринат Гарифуллин ("Җәлил"агрофирмасы, "Ләшәү Тамак")

3 урын - Диана Әшрапова ("Җәлил"агрофирмасы, "Ләшәү Тамак")

"Иң яхшы терлекче" номинациясендә ( терлекчелек комплексларында):

1 урын - Мөнир Яхин ("Нөркәй" агрофирмасы, "Юлтимер")

2 урын - Нәфис Шәмсетдинов ("Нөркәй" агрофирмасы, "Юлтимер")

3 урын - Мәҗит Мәрданшин ("Сарман" агрофирмасы, "Кәүҗияк")

"Иң яхшы терлекче" номинациясендә (товарлыклы-сөтчелек фермаларында)

1 урын - Илнур Ризатдинов ("Җәлил"агрофирмасы, "Ләшәү Тамак")

2 урын - Салават Исламов ("Җәлил"агрофирмасы, "Ләшәү Тамак")

3 урын - Рубис Ситдыйков ("Җәлил"агрофирмасы, "Ләшәү Тамак")

"Иң яхшы бозау караучы" номинациясендә:

1 урын - Эльмира Хөсәенова ("Нөркәй" агрофирмасы, "Юлтимер" комплексы)

2 урын - Регина Фәйзуллина ("Сарман" агрофирмасы, "Мортыштамак" фермасы)

3 урын - Илшат Ибәтуллин ("Җәлил"агрофирмасы, "Иске Минзәләбаш" фермасы)

"Бозау үстерүдә эшләүче иң яхшы терлекче" номинациясендә:

1 урын - Илгиз Сибгатуллин ("Сарман" агрофирмасы, "Мортыштамак" фермасы)

2 урын - Зәнфир Васиков ("Җәлил"агрофирмасы, "Ләшәү Тамак")

3 урын - Алмаз Әхмәтшин ("Нөркәй" агрофирмасы, "Шәрләрәмә")

"Иң яхшы ясалма орлыкландыру технологы"

1 урын - Гөлия Сәйфуллина ("Сарман" агрофирмасы, "Мортыштамак")

2 урын - Людмила Гыймадиева ("Җәлил"агрофирмасы, "Ләшәү-Тамак")

3 урын - Альфира Фәттахова ("Җәлил"агрофирмасы, "Иске Минзәләбаш")

Яңа номинация - "Иң яхшы лаборант"

1 урын - Фәридә Хәсәншина ("Җәлил"агрофирмасы, "Ләшәү Тамак")

2 урын - Әлфия Гайнетдинова ("Сарман" агрофирмасы, "Кәүҗияк")

3 урын - Ильмира Сөләйманова ("Җәлил"агрофирмасы, "Иске Кәшер")

Иң мөһим һәм кызыклы язмаларны Татмедиа Telegram-каналында укыгыз


Нравится
Поделиться:
Реклама
Комментарии (0)
Осталось символов:
  • 28 июнь 2022 - 08:55
    Кәүҗияктә Раиф абыйның юбилеен бәйрәм иттеләр
  • 22 июнь 2022 - 15:39
    Хәтер көне балалар өчен дә кирәк
  • Район егетләрен армиягә озаттылар
  • Крестьян-фермер хуҗалыклары басулары бәя алды
  • Районда «Иң яхшы автобус йөртүчесе» ачыкланды
  • Сарманлылар Сары тауны гөрләттеләр
  • Сарман сәнгать мәктәбе укучылары тамашачыларны иҗат кичәсенә җыйдылар
  • Сарман кызлары Мөслимдә!
  • Сарман күген ап-ак күгәрченнәр иңләде
  • Күренекле мәгьрифәтче Морад Рәмзинең иҗатына багышланган халыкара форум
  • Җәлил укучылары рухи кыйммәтләрне барладылар
  • Космонавтика көне белән бәйле хатирәләрегез юкмы, дуслар?