Октябрь аеның алдынгы терлекчеләрен бүләкләделәр

Бүген муниципаль район башлыгы Фәрит Хөснуллин, район авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек идарәсе начальнигы Альберт Шәрипов, идарәнең нәсел эше буенча бүлек начальнигы Дамира Ханнанова, ферма-комплексларда булып, октябрь аенда югары күрсәткечләргә ирешкән савымчыларга, терлек караучыларга, ясалма орлыкландыру технологларына акчалата сертификатлар тапшырдылар, фидакарь хезмәтләре өчен рәхмәт белдерделәр.

Терлекчелек комплексларында

“Иң яхшы сыер саву операторы” номинациясендә:

1 урын – Елена Челакова (“Нөркәй” агрофирмасы, “Юлтимер”)

2 урын – Резедә Әхмәтгәрәева (“Нөркәй” агрофирмасы, “Юлтимер”)

3 урын – Евдокия Михайлова (“Нөркәй” агрофирмасы, “Шыгай”)

“Иң яхшы терлекче” номинациясендә:

1 урын – Раушан Гыйльметдинов (“Нөркәй” агрофирмасы, “Юлтимер”)

2 урын – Гөлбахар Шадиева ("Нөркәй" агрофирмасы, "Юлтимер")

3 урын – Рәшит Кәлимуллин (“Нөркәй” агрофирмасы, “Шыгай”)

Товарлыклы-сөтчелек фермаларында

“Иң яхшы сыер саву операторы” номинациясендә:

1урын – Радик Миназов (“Җәлил” агрофирмасы, “Иске Минзәләбаш”)

2 урын – Тәсмия Назарова (“Җәлил” агрофирмасы, “Ләшәү Тамак”)

3 урын – Сәвия Сәмигуллина (“Сарман” агрофирмасы, “Әлмәт”)

“Иң яхшы терлекче” номинациясендә

1 урын – Илмир Мансуров (“Җәлил” агрофирмасы, “Иске Минзәләбаш”)

2 урын – Илһам Кәлимуллин (“Җәлил”агрофирмасы, “Ләшәү Тамак”)

3 урын – Әлфис Фәсхетдинов (“Сарман” агрофирмасы, “Әлмәт”)

“Иң яхшы бозау караучы” номинациясендә:

1 урын – Зелфира Сафина ("Сарман" агрофирмасы, "Мортыштамак")

2 урын – Ленар Нигъмәтҗанов (“Җәлил” агрофирмасы, “Иске Кәшер”)

3 урын – Зилия Имаева (“Җәлил” агрофирмасы, “Иске Кәшер”)

“Бозау үстерүдә эшләүче иң яхшы терлекче” номинациясендә:

1 урын – Хәйдәр Әхмәдишин (“Җәлил” агрофирмасы, “Күтәмәле”) 2 урын – Илшат Ибәтуллин (“Җәлил” агрофирмасы, “Иске Минзәләбаш”)  

3 урын – Кадрия Никонорова (“Нөркәй” агрофирмасы, "Юлтимер")

“Иң яхшы ясалма орлыкландыру технологы”:

1 урын - Людмила Гыймадиева (“Җәлил”агрофирмасы, “Ләшәү-Тамак”)

 2 урын – Фирая Сәхәпова (“Нөркәй” агрофирмасы, "Юлтимер")

3 урын – Сергей Долгунов (“Нөркәй” агрофирмасы, “Шыгай”)

“Иң яхшы лаборант”:

1 урын – Ләйсирә Гөбаева (“Сарман” агрофирмасы, “Кәүҗияк”)

2 урын – Юлия Шәйдуллина (“Сарман” агрофирмасы, “Мортыштамак”)

3 урын – Зөлфия Хисмәтова (“Нөркәй” агрофирмасы, “Шыгай”)               

“Хуҗалыкның иң яхшы ветеринария белгече”:

1 урын – Илдар Хәкимов (“Нөркәй” агрофирмасы, “Шыгай”)                2 урын – Максим Иванов (“Җәлил” агрофирмасы, “Ләшәү Тамак”) 3 урын – Җәүдәт Салихҗанов (“Сарман” агрофирмасы, “Янурыс”)               

Иң мөһим һәм кызыклы язмаларны Татмедиа Telegram-каналында укыгыз


Нравится
Поделиться:
Реклама
Комментарии (0)
Осталось символов:
  • 6 ноябрь 2021 - 18:50
    Яхшыбай үзешчәннәре "Надежда" җырын ике телдә башкардылар
  • 3 ноябрь 2021 - 10:10
    “Дус яшик бергәләп”, - диләр сандугачлылар
  • Район поликлиникасында төзекләндерү эшләре ахырына якынлаша
  • Сарманлылар нефтьчеләрнең иҗтимагый советы эшендә катнаштылар
  • Сарманда ярминкә гөрли
  • Сарманлылар Гаилә көнен бәйрәм иттеләр
  • Сарман районы Урта Әләзән Сабан туенда Татарстанны тәкъдир итте
  • Ретро машиналар парады ветераннарны сугышчан яшьлекләренә алып кайтты
  • Бөек Җиңүгә багышланган парадны район халкы горурланып карады
  • Сарман халкы Бөек Җиңү бәйрәмен бердәм булып каршы алды
  • Сарманда “Нәүрүз” гөрләде
  • Әзһәр аганың яңа китабы тәкъдир ителде