Октябрь аенда югары нәтиҗәләргә ирешкән терлекчеләр бүләкләнде

Бүген муниципаль район башлыгы Фәрит Хөснуллин, район авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек идарәсе начальнигы Альберт Шәрипов, идарәнең нәсел эше буенча бүлек начальнигы Дамира Ханнанова, ферма-комплексларда булып, октябрь аенда югары күрсәткечләргә ирешкән савымчыларга, терлек караучыларга, ясалма орлыкландыру технологларына, лаборантларга акчалата сертификатлар тапшырдылар, фидакарь хезмәтләре өчен рәхмәт белдерделәр. Терлекчелек комплексларында "Иң яхшы сыер...

Бүген муниципаль район башлыгы Фәрит Хөснуллин, район авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек идарәсе начальнигы Альберт Шәрипов, идарәнең нәсел эше буенча бүлек начальнигы Дамира Ханнанова, ферма-комплексларда булып, октябрь аенда югары күрсәткечләргә ирешкән савымчыларга, терлек караучыларга, ясалма орлыкландыру технологларына, лаборантларга акчалата сертификатлар тапшырдылар, фидакарь хезмәтләре өчен рәхмәт белдерделәр.

Терлекчелек комплексларында

"Иң яхшы сыер саву операторы" номинациясендә:

1 урын - Зөһрә Тимофеева ("Сарман" агрофирмасы, "Кәүҗияк")

2 урын - Меланна Мөхәммәтҗанова ("Сарман" агрофирмасы, "Кәүҗияк")

3 урын - Кәримә Карамова ("Сарман" агрофирмасы, "Кәүҗияк")

"Иң яхшы терлекче" номинациясендә:

1 урын - Миндил Сабиров ("Сарман" агрофирмасы, "Кәүҗияк")

2 урын - Радик Хансуаров ("Сарман" агрофирмасы, "Кәүҗияк")

3 урын - Рамил Сәлимгәрәев ("Сарман" агрофирмасы, "Кәүҗияк")

Товарлыклы-сөтчелек фермаларында

"Иң яхшы сыер саву операторы" номинациясендә:

1урын - Тәсмия Назарова ("Җәлил" агрофирмасы, "Ләшәү Тамак")

2 урын - Ильмира Миннегалиева ("Җәлил" агрофирмасы, "Иске Минзәләбаш")

3 урын - Лилия Хәсәншина ("Җәлил" агрофирмасы, "Ләшәү Тамак")

"Иң яхшы терлекче" номинациясендә

1 урын - Илһам Кәлимуллин ("Җәлил" агрофирмасы, "Ләшәү Тамак")

2 урын - Дмитрий Аверьянов ("Җәлил"агрофирмасы, "Иске Минзәләбаш")

3 урын - Илнур Ризатдинов ("Җәлил" агрофирмасы, "Ләшәү Тамак")

"Иң яхшы бозау караучы" номинациясендә:

1 урын - Альбина Йосыпова ("Сарман" агрофирмасы, "Мортыштамак")

2 урын - Эльвира Тимофеева ("Сарман" агрофирмасы, "Кәүҗияк") 3 урын - Рәзилә Гыйбадуллина ("Җәлил"агрофирмасы, "Иске Минзәләбаш")

"Бозау үстерүдә эшләүче иң яхшы терлекче" номинациясендә:

1 урын - Рафаэль Хаҗиев ("Нөркәй" агрофирмасы, "Шыгай")

2 урын - Альберт Никоноров ("Нөркәй" агрофирмасы, "Юлтимер")

3 урын - Илшат Ибәтуллин ("Җәлил"агрофирмасы, "Иске Минзәләбаш")

"Иң яхшы ясалма орлыкландыру технологы":

1 урын - Людмила Гыймадиева ("Җәлил"агрофирмасы, "Ләшәү-Тамак")

2 урын - Ильмира Сөләйманова ("Җәлил" агрофирмасы, "Иске Кәшер")

3 урын - Гөлназ Смакова ("Нөркәй" агрофирмасы, "Шыгай")

"Иң яхшы лаборант":

1 урын - Әлфия Гайнетдинова ("Сарман" агрофирмасы, "Кәүҗияк")

2 урын - Сәрия Латыйпова ("Сарман" агрофирмасы, "Мортыштамак")

3 урын - Фәридә Хәсәншина ("Җәлил" агрофирмасы, "Ләшәү Тамак")

Фотолар һәм язма авторы - Альбина Сабирова

Иң мөһим һәм кызыклы язмаларны Татмедиа Telegram-каналында укыгыз


Нравится
Поделиться:
Реклама
Комментарии (0)
Осталось символов:
  • 6 ноябрь 2021 - 18:50
    Яхшыбай үзешчәннәре "Надежда" җырын ике телдә башкардылар
  • 3 ноябрь 2021 - 10:10
    “Дус яшик бергәләп”, - диләр сандугачлылар
  • Район поликлиникасында төзекләндерү эшләре ахырына якынлаша
  • Сарманлылар нефтьчеләрнең иҗтимагый советы эшендә катнаштылар
  • Сарманда ярминкә гөрли
  • Сарманлылар Гаилә көнен бәйрәм иттеләр
  • Сарман районы Урта Әләзән Сабан туенда Татарстанны тәкъдир итте
  • Ретро машиналар парады ветераннарны сугышчан яшьлекләренә алып кайтты
  • Бөек Җиңүгә багышланган парадны район халкы горурланып карады
  • Сарман халкы Бөек Җиңү бәйрәмен бердәм булып каршы алды
  • Сарманда “Нәүрүз” гөрләде
  • Әзһәр аганың яңа китабы тәкъдир ителде