Иң яхшылар кемнәр?

Терлекчелек продукциясе җитештерү тармагында эшләүчеләрнең апрель ае нәтиҗәләре алдынгылары да барланды.

7 май көнне район башлыгы Фәрит Хөснуллин, авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек идарәсе начальнигы Альберт Шәрипов, җитештерү-маркетинг бүлеге җитәкчесе Илнур Салихов, Дамира Ханнанова составындагы комиссия фермаларда булып, андагы эшләрнең барышы белән таныштылар, җиңүчеләргә бүләкләр тапшырдылар.

 

Товарлыклы-сөтчелек комплекслары арасында “Иң яхшы савымчы оператор”лар:

1 урында -  Зөһрә Тимофеева (“Сарман агрофирмасының Кәүҗияк комплексы),

2 урында - Гөлнара Заһирова(“Сарман агрофирмасының Кәүҗияк комплексы),

3 урында - Гөлназ Шиһапова (“Нөркәй” агрофирмасының Юлтимер комплексы).

 

Товарлыклы-сөтчелек фермалары арасында Иң яхшы савымчы-оператор лар:

1 урында - Диана Әшрәпова  (“Җәлил” агрофирмасының Ләшәү Тамак фермасы),

2 урында - Ринат Гарифуллин (“Җәлил” агрофирмасының Ләшәү Тамак фермасы),

3 урында -Раушания Әхмәтова (“Җәлил” агрофирмасының Ләшәү Тамак фермасы).

 

Товарлыклы-сөтчелек комплексларында “Иң яхшы терлекче” ләр:

1 урында – Мөнәвир Биктаһиров (“Сарман” агрофирмасының Кәүҗияк комплексы),

2 урында- Илгиз Корбанов (Сарман агрофирмасының Кәүҗияк комплексы),

3 урында- Илфак Ишалин (Нөркәй агрофирмасының Юлтимер комплексы).

 

Товарлыклы-сөтчелек фермалары арасында “Иң яхшы терлекче” ләр:

1 урында – Рубис Ситдиков (“Җәлил” агрофирмасының Ләшәү Тамак фермасы),

2 урында – Илһам Кәлимуллин (“Җәлил” агрофирмасының Ләшәү Тамак фермасы),

3 урында –Нәфис Хантимеров ( “Җәлил” агрофирмасының Ләшәү Тамак фермасы).

 

Иң яхшы бозау караучы лар:

1 урында – Регина Фәйзуллина (Сарман агрофирмасының Мортыш Тамак фермасы)

2 урында – Татьяна Тюпе (Нөркәй агрофирмасының Шыгай комплексы),

3 урында – Диләрә Хәйбрахманова (“Нөркәй” агрофирмасының Юлтимер комплексы).

 

“Тана үстерү юнәлешендәге иң яхшы терлекче” ләр:

1 урында – Альберт Никоноров (Нөркәй агрофирмасының Юлтимер комплексы),

2 урында – Рафаэль Хаҗиев (“Нөркәй” агрофирмасының Шыгай комплексы),

3 урыда – Илшат Ибәтуллин (“Җәлил” агрофирмасының Иске Минзәләбаш фермасы).

 

Иң яхшы ясалма орлыкландыру технологы”:

1 урында – Людмила Гыймадиева (Җәлил агрофирмасының ЛәшәүТамак фермасы),

2 урында – Фирая Салахова (Нөркәй агрофирмасының Юлтимер комплексы),

3 урында – Фәнил Әхмәдуллин (“Җәлил” агрофирмасының Күтәмәле фермасы).

 

“Сөт блогының иң яхшы лаборанты” номинациясе алдынгылары:

1 урында - Әлфия Гәйнетдинова (“Сарман агрофирмасының Кәүҗияк фермасы),

2 урында – Юлия Ризатдтнова ( “Җәлил” агрофирмасының Ләшәү Тамак фермасы),

3 урында – Инна Архипова (Норкәй агрофирмасының Юлтимер комплексы).

 

Хуҗалыкның иң яхшы ветеринары номинациясе алдынгылары:

1 урында – Расих Мисбахов (Сарман агрофирмасының Кәүҗияк комплексы),

2 урында – Максим Иванов (Җәлил агрофирмасының Ләшәү Тамак фермасы),

3 урында- Илдар Хәкимов (“Нөркәй” агрофирмасының Шыгай комплексы).

Иң мөһим һәм кызыклы язмаларны Татмедиа Telegram-каналында укыгыз


Нравится
Поделиться:
Реклама
Комментарии (0)
Осталось символов:
  • 9 май 2021 - 14:59
    Вәзирә ханым бәйрәмдә әнисен искә алды
  • 9 май 2021 - 12:44
    Бөек Җиңүгә багышланган парадны район халкы горурланып карады
  • Сез чүп-чарны сортларга бүләсезме? .
    10 кеше тавыш бирде
  • Ретро машиналар парады ветераннарны сугышчан яшьлекләренә алып кайтты
  • Бөек Җиңүгә багышланган парадны район халкы горурланып карады
  • Сарман халкы Бөек Җиңү бәйрәмен бердәм булып каршы алды
  • Сарманда “Нәүрүз” гөрләде
  • Әзһәр аганың яңа китабы тәкъдир ителде
  • Мор өстендә картингчылар ярыша
  • Сарманда ярминкә гөрләде
  • Автомобиль йөртүче әбиләр һәм бабайлар ярыштылар
  • 9 май. Сарманда ветераннарны котлау
  • "Әниләр һәм бәбиләр” Сарман сәхнәсен гөрләтте