САРМАН
  • Рус Тат
  • Районда алдынгы терлекчеләрне бүләкләделәр

    Бүген алдынгы терлекчеләрне бүләкләүнең чираттагысы узды. Муниципаль район башлыгы Фәрит Хөснуллин, район авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек идарәсе начальнигы Альберт Шәрипов, идарәнең нәсел эше буенча бүлек начальнигы Дамира Ханнанова катнашындагы комиссия терлекчелек комплексларында, фермаларда булдылар. Нәтиҗәләр түбәндәгечә: Терлекчелек комплексларында "Иң яхшы сыер саву операторы" номинациясендә: 1 урын - Валентина Дзененко ("Нөркәй"...

    Бүген алдынгы терлекчеләрне бүләкләүнең чираттагысы узды. Муниципаль район башлыгы Фәрит Хөснуллин, район авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек идарәсе начальнигы Альберт Шәрипов, идарәнең нәсел эше буенча бүлек начальнигы Дамира Ханнанова катнашындагы комиссия терлекчелек комплексларында, фермаларда булдылар.

    Нәтиҗәләр түбәндәгечә:

    Терлекчелек комплексларында

    "Иң яхшы сыер саву операторы" номинациясендә:

    1 урын - Валентина Дзененко ("Нөркәй" агрофирмасы, "Юлтимер")

    2 урын - Василә Хәйретдинова ("Нөркәй" агрофирмасы, "Юлтимер")

    3 урын - Зөһрә Тимофеева ("Сарман" агрофирмасы, "Кәүҗияк")

    Товарлыклы-сөтчелек фермаларында

    "Иң яхшы сыер саву операторы" номинациясендә:

    1 урын - Лилия Хәсәншина ("Җәлил"агрофирмасы, "Ләшәү Тамак")

    2 урын - Ринат Гарифуллин ("Җәлил"агрофирмасы, "Ләшәү Тамак")

    3 урын - Диана Әшрапова ("Җәлил"агрофирмасы, "Ләшәү Тамак")

    "Иң яхшы терлекче" номинациясендә ( терлекчелек комплексларында):

    1 урын - Мөнир Яхин ("Нөркәй" агрофирмасы, "Юлтимер")

    2 урын - Нәфис Шәмсетдинов ("Нөркәй" агрофирмасы, "Юлтимер")

    3 урын - Мәҗит Мәрданшин ("Сарман" агрофирмасы, "Кәүҗияк")

    "Иң яхшы терлекче" номинациясендә (товарлыклы-сөтчелек фермаларында)

    1 урын - Илнур Ризатдинов ("Җәлил"агрофирмасы, "Ләшәү Тамак")

    2 урын - Салават Исламов ("Җәлил"агрофирмасы, "Ләшәү Тамак")

    3 урын - Рубис Ситдыйков ("Җәлил"агрофирмасы, "Ләшәү Тамак")

    "Иң яхшы бозау караучы" номинациясендә:

    1 урын - Эльмира Хөсәенова ("Нөркәй" агрофирмасы, "Юлтимер" комплексы)

    2 урын - Регина Фәйзуллина ("Сарман" агрофирмасы, "Мортыштамак" фермасы)

    3 урын - Илшат Ибәтуллин ("Җәлил"агрофирмасы, "Иске Минзәләбаш" фермасы)

    "Бозау үстерүдә эшләүче иң яхшы терлекче" номинациясендә:

    1 урын - Илгиз Сибгатуллин ("Сарман" агрофирмасы, "Мортыштамак" фермасы)

    2 урын - Зәнфир Васиков ("Җәлил"агрофирмасы, "Ләшәү Тамак")

    3 урын - Алмаз Әхмәтшин ("Нөркәй" агрофирмасы, "Шәрләрәмә")

    "Иң яхшы ясалма орлыкландыру технологы"

    1 урын - Гөлия Сәйфуллина ("Сарман" агрофирмасы, "Мортыштамак")

    2 урын - Людмила Гыймадиева ("Җәлил"агрофирмасы, "Ләшәү-Тамак")

    3 урын - Альфира Фәттахова ("Җәлил"агрофирмасы, "Иске Минзәләбаш")

    Яңа номинация - "Иң яхшы лаборант"

    1 урын - Фәридә Хәсәншина ("Җәлил"агрофирмасы, "Ләшәү Тамак")

    2 урын - Әлфия Гайнетдинова ("Сарман" агрофирмасы, "Кәүҗияк")

    3 урын - Ильмира Сөләйманова ("Җәлил"агрофирмасы, "Иске Кәшер")

    Нравится
    Поделиться:
    Реклама
    Комментарии (0)
    • 29 март 2018 - 16:42
      Карашайсаклаулылар сайлау участогында ярминкә оештырганнар
    • 20 октябрь 2017 - 08:33
      Төшке ашларыгыз тәмле булсын, дуслар!
    • Сарманга патриот-шагыйрь Фатих Кәримнең кызы килде
    • “Җырлы балачак илендә” конкурсының район туры үткәрелде
    Ночной режим